Dva intoxikovaní oxidem uhelnatým na Karvinsku

Dva intoxikovaní oxidem uhelnatým na Karvinsku

Posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje zasahovaly v pátek 28. dubna odpoledne u tragické události na Karvinsku. Po patnácté hodině převzali operátoři krajského operačního střediska prvotní informaci o pravděpodobné otravě dvou osob v obci Těrlicko. Na místo byly vyslány dvě pozemní posádky ZZS – lékařská z Havířova a zdravotnická z Českého Těšína. Zásah probíhal ve spolupráci s ostatními složkami integrovaného záchranného systému.

Postiženy byly dvě osoby seniorského věku, a to šestasedmdesátiletý muž a o rok mladší žena. Oba byli nalezeni rodinou, a to v bytě, kde došlo k jejich intoxikaci nebezpečným oxidem uhelnatým. Záchranáři v prostorách naměřili vysokou koncentraci tohoto plynu.
Posádky ZZS zahájily resuscitaci muže, u něhož došlo k selhání krevního oběhu. Pokusy o jeho záchranu však nevedly k úspěchu a zasahující lékař musel nakonec konstatovat smrt pacienta. Žena byla v bezvědomí a přímém ohrožení života. Záchranáři museli zajistit její dýchací cesty a připojit postiženou k přístrojem řízené ventilaci. Následně pacientku transportovali do zdravotnického zařízení. Hospitalizována byla v ostravské Městské nemocnici.

PhDr. Lukáš Humpl
Tiskový mluvčí ZZS MSK

No Comments Yet.

Leave a reply

Facebook

Sledujte nás na našem Facebooku